تفاوت BB کرم با CC کرم در چیست؟

دسته بندی ها :
تفاوت BB کرم با CC کرم در چیست؟

بی بی کرم  و سی سی کرم در مواقعی که می خواهید آرایش صورت نرمال و طبیعی داشته باشید یا به سرعت میکاپ کنید و به کارهایتان برسید استفاده می شود. اما حتما این دو کرم تفاوت های مهمی نیز دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم که باید بر اساس نوع مراقبت پوستی که دارید آن ها را انتخاب کنید.

BB مخفف (Beauty Balm) بالم زیبایی است. BBکرم ها، چند کاره هستند و ترکیبی از ضد آفتاب و ضد لک،کرم پودر بسیار سبک، آبرسان قوی و ضدپیری و درمان کننده چروک پوست می باشند.

بی بی کرم ها معمولا پوشش دهی حریری و اندکی درخشان، نسبت به کرم پودر دارند، در واقع بهترین انتخاب برای مواقعی که نمی خواهید میکاپتان زیاد مشخص باشند، می باشند.

کرم بی بی نسخه ی خیلی قوی تر مرطوب کننده های رنگی هستند و همان طور که می دانید مرطوب کننده های رنگی، میزان اندکی رنگ و پوشش دهی دارند و بی بی کرم از نظر پوشش دهی مقداری ملایم تر از کرم پودر عمل می کند و بیشتر در جهت آبرسانی و درخشان یا مات کردن پوست به کار می روند.

موضوعی که در مورد این کرم ارایشی جالب می باشد این است که استفاده از آن زمان خاصی را نمی خواهد اما برای روزهایی که نمی خواهید آرایش غلیظ همراه با کرم پودر داشته باشید مناسب است. چون نیازی به اضافه کردن پرایمر و مرطوب کننده ندارد. حتی می توانید از کرم بی بی به عنوان ضدآفتاب نیز استفاده نمایید.

CC مخفف (Color Corrective) اصلاح کننده رنگ است. CC کرم ها نیز ترکیبی از کرم پودر روشن کننده پوست بسیار سبک، آبرسان قوی، ضد آفتاب، ترکیبات ضد پیری و گاهی اوقات تقویت کننده‌های کلاژن می باشند.

همانند بی بی کرم، سی سی کرم نیز چندکاره است و قسمت های تیره و لک ها و قرمزی ها را بهتر می پوشاند، به همین دلیل فرمولاسیون سنگین تری نسبت به کرم بی بی دارد. کرم سی سی معمولا برای آرایش پوست های پیر به کار می رود.

کرم سی سی مانند کانسیلر نقاط تیره و جوش دار را خنثی می کند و از این رو جای استفاده از کانسیلرهای رنگی تا حد زیادی می توانید از سی سی کرم ها استفاده کنید.

BB vs CC 1024x1024 - تفاوت BB کرم با CC کرم در چیست؟
تفاوت بی بی کرم با سی سی کرم

بی بی کرم ها معمولا سبک بوده و برای پوست‌های خشک بهتر است. تمرکز اصلی آن روی پیشگیری و مراقبت است. در حالیکه سی سی کرم ها کمی سنگین ‌تر بوده، بنابراین برای پوست‌های مستعد آکنه بهتر است و بر پوشاندن مشکلات موجود پوستی تمرکز می‌کند.

این محصولات درقالب کرمهای”همه چیز در یک محصول” با خاصیت محافظت و ضد پیرى ارائه میگردند. متخصصان آرایش این مرطوب کننده ها را بعنوان جایگزینى براى آرایش زیاد، یا براى روزهایى که میخواهید استراحتى به پوستتان بدهید، پیشنهاد داده اند.

مشاهده محصولات  BB Cream

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X