مراقبت های پوستی در فصل پاییز

دسته بندی ها :
مراقبت های پوستی در فصل پاییز

پاییز فصلی است که هوا سرد شده و خشکی پوست در این فصل رایج تر است. هنگامی که درجه هوا شروع به افت می کند، پوست ما خشک می شود، زیرا در چنین شرایطی در آب و هوای گرم می مانیم و سعی می کنیم در معرض هوای گرم باشیم و یا لباس های پشمی بپوشیم.

برای آنکه بتوانید از خشکی پوستتان جلوگیری کنید باید راهکارهای مفید را بلد باشید. در این مقاله به چند نکته مهم خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید:

  • نوشیدن 5 لیوان آب در روز

در فصل های سرد مانند پاییز و زمستان ما تمایل کمتری به نوشیدن آب داریم، زیرا بیشتر نوشیدنی های گرم مثل قهوه و چای می خوریم، اما فراموش نکنید که پوست شما به رطوبت از درون نیاز دارد.از این رو نوشیدن 5 لیوان آب در روز توصیه می شود. مقدار کمی آب گرم که با لیمو ترکیب شود، می تواند بسیار شاداب کننده و مرطوب کننده پوست باشد.

  • استفاده از روغن های چرب کننده و لوسیون های بدن

قبل از اینکه پوست شما خیلی خشک شودهمیشه یک برنامه منظم برای مرطوب کردن پوست خود داشته باشید و  با استفاده از روغن های چرب کننده و لوسیون های بدن، حفاظ پوستتان در برابر سرما را قوی تر کنید.

  • استفاده از روغن بادام و ویتامین E 

توصیه می شود به مرور که هوا رو به سردی می رود، محصولاتی را استفاده کنید که حاوی موادی باشند که خاصیت مرطوب کنندگی دارند. مثل روغن بادام یا ویتامین E که به پوست تسکین می بخشند و باعث میشوند پوست در زمستان یا پاییز بسیار صاف و لطیف باشد.

  • کاهش زمان استحمام 

تایم حمام رفتن در این فصل می بایست زیر 10 دقیقه باشد چرا که هرچه حمام شما داغ تر و طولانی تر شود، رطوبت بیشتری از پوست شما از دست می رود. گرفتن دوش با آب ولرم ، تقریبا با دمای 32 درجه سلسیوس، جلو از دست رفتن روغن طبیعی پوستتان را می گیرد.

  •  استفاده از مرطوب کننده هوا

استفاده از یک مرطوب کننده هوا در منزل یا محل کارتان به شما اجازه خواهد داد تا سطح آب  و رطوبت محیط خود را تنظیم کنید. توصیه می شود که سطح رطوبت روی 50 درصد تنظیم شود. اگر نمی توانید یک مرطوب کننده هوا تهیه کنید ، گذاشتن ظرفی از آب بر روی گرم کننده کنار تخت خوابتان هم می تواند همین کار را برایتان انجام دهد.

  • مصرف امگا 3 

برای داشتن پوستی بهتر و همچنین تغذیه آن بهتر است تغییراتی در رژیم غذایی خود بدهید. اولا اینکه ، غذاهایی بخورید که دارای امگا 3 باشند که به طور طبیعی در همه ماهی ها وجود دارد. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید از کپسول های روغن ماهی استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود از نوشیدن قهوه و الکل خود داری کنید چون ادرار آور است و منجر به تسریع در از دست رفتن آب بدن می شود.

همچنین از غذاهای شیرین و شکری و یا غذاهای دارای نشاسته اجتناب کنید زیرا یک واکنش التهابی در بدن ایجاد می کنند که در نتیجه می تواند مشکلات پوستی تشدید شود ، از چروک گرفته تا پوست خشک و آکنه ، اگزما، روزاسه و غیره…

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X